Oferta

img09

Dieta

e
img09

Kaloryczność

img09

Płyny

img09

Promocje

Dieta

Wiele osób kojarzy dietę tylko z odchudzaniem, ewentualnie z leczeniem. Tak naprawdę dieta oznacza sposób odżywiania. Prawidłowe żywienie należy do najważniejszych czynników środowiskowych, które wpływają na zdrowie człowieka od momentu narodzin aż do późnej starości. To, co jemy, determinuje przebieg procesów biochemicznych w organizmie, jego rozwój i funkcjonowanie. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na dobór odpowiedniej diety dla siebie!

Wybierz dietę dla siebie!

Dieta optymalna dla wszystkich z wyjątkiem osób cierpiących na dolegliwości wymagające rygorystycznych wymogów żywieniowych (patrz: dieta kliniczna lub spersonalizowana). Dieta zrównoważona złożona jest z białek, tłuszczów i węglowodanów. Dostarcza organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, tak potrzebnych do prawidłowego wzrostu, produkcji energii czy procesów naprawczych. Zawiera niezbędne sole mineralne, błonnik i witaminy.

 • Standard - Dieta dla osób tolerujących wszystkie rodzaje produktów spożywczych, bez alergii i poważnych chorób cywilizacyjnych. Idealna dla wszystkich, którzy chcą unormować swoje parametry życiowe.
 • Semi-Wege – dieta semiwegetariańska, uwzględniająca ryby, owoce morza, jajka i nabiał. Dieta Semi-wege jest korzystna dla zdrowia, gdy stosuje się ją rozważnie i gdy jest odpowiednio zbilansowana. Racjonalnie ułożona zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób cywilizacyjnych.
 • Wege – dieta wegetariańska, uwzględniająca jajka i nabiał. Dieta wege jest korzystna dla zdrowia, gdy stosuje się ją rozważnie i gdy jest odpowiednio zbilansowana. Racjonalnie ułożona zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób cywilizacyjnych.
 • Inne - opcja dla osób poszukujacych alternatywne diety. Rzuć wyzwanie naszemu artyscie smaków! Wystarczy że napiszesz nam specyfiki tej diety a nasz Mistrz Kuchni Sebastian Kornacki na ich podstawie skomponuje wykwintne dania.

Mamy przyjemnośc przedstawić w naszej ofercie Dietę Kliniczną, jako propozycję opcjonalną do diety zrównoważonej.

Dieta kliniczna oznacza najczęściej kurację żywieniową. Innymi słowy jest ograniczona w pewnym przedziale czasowym, żeby skutecznie regulować nadmiar lub niedobór danych parametrów życiowych. Po osiągnięciu zalecanych wyników, powinno się przejść na dietę klasyczną, żeby utrzymać optymalny poziom (z wyjątkiem osób mających cechy wrodzone genetycznie, na stałe zawyżające lub obniżające te czynniki życiowe).
Przed rozpoczęciem diety klinicznej FITcare, zalecamy skonsultować się z naszym dietetykiem.
Konsultacje w zakresie żywienia klinicznego oraz indywidualna dieto-terapia powinny być stałym elementem leczenia chorób dieto-zależnych. Warto zastosować naszą dietę w przypadku: cukrzycy, nadciśnienia tętniczego czy podwyższonego cholesterolu.

 • DiabetiCare - Stworzona dla diabetyków.
  W leczeniu cukrzycy najważniejsze są: prawidłowe wyrównanie metaboliczne (glikemii, hemoglobiny glikowanej - HbA1c), zapobieganie późnym powikłaniom narządowym, chorobom nowotworowym, a także zapewnienie prawidłowego funkcjonowania psychospołecznego czyli minimalizacja odczuwania skutków choroby, w czym pomoże Ci dietetyk kliniczny oraz psycholog (zwłaszcza jeśli niedawno dowiedziałeś się o tym, że masz cukrzycę i jeszcze nie nauczyłeś się z nią żyć).
 • CholesterolCare - Stworzona dla osób z problemem cholesterolowym.
  Ważną metodą leczenia hipercholesterolemii i innych zaburzeń lipidowych takich jak nieprawidłowy poziom trójglicerydów, nieprawidłowy poziom LDL- i HDL-cholestrolu jest zmiana sposobu żywienia. Istotna jest również normalizacja masy ciała oraz zwiększenie aktywności fizycznej. W trakcie dieto-terapii osiągniesz prawidłową masę ciała, dietetyk kliniczny poinformuje Cię, które składniki diety wpływają na podwyższenie, a które na obniżenie poszczególnych frakcji.
 • BloodCare - Stworzona dla osób z problemem ciśnienia krwi.
  Nadciśnienie tętnicze przyspiesza rozwój miażdżycy, niewydolności nerek, uszkadza wzrok, zwiększa ryzyko zawału serca, udaru mózgu, dlatego nie lekceważ tej dolegliwości! Czasem wystarczą małe zmiany trybu życia, a ciśnienie wraca do normy. Pośród przyczyn nadciśnienia warto zwrócić uwagę na nieprawidłowe odżywianie i otyłość. Dieta BloodCare uzupełni niedobory, które mogą przyczyniać się do utrzymującego się skurczu naczyń krwionośnych.
 • Inne - Stwórz własną dietę!
  Masz inne dolegliwości, choroby lub alergie na konkretne produkty a nie znalazłeś w naszej ofercie diety, która by to uwzględniała? Bez obaw! Prześlij nam szczegóły, a my przygotujemy i wycenimy dietę specjalnie dla Ciebie.

Uczysz się po nocach do sesji? Jesteś w ciąży? Karmisz piersią? A może przygotowujesz się do maratonu lub ćwiczysz na siłowni?
Dostosuj swoją dietę do obecnej sytuacji życiowej i dostarczaj organizmowi odpowiednią ilość wartości odżywczych, aby osiągnąć wymarzony cel!

Podobnie jak z dietą kliniczną, Dieta Spersonalizowana jest opcją rozszerzoną do diety zrównoważonej.

 • PowerCare - dla sportowców
  Stosowanie diety PowerCare nie tylko sprzyja zdrowiu, ale także zdecydowanie pomaga rozwinąć muskulaturę. Aby móc właściwie trenować i zapewnić przyrost masy mięśni, musimy dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i przestrzegać ustalonych zasad. Istotne jest spożywanie 5-7 posiłków dziennie, gdyż ta regularność przyśpieszy przemianę materii oraz zwiększy przyswajanie substancji odżywczych przez organizm. Bardzo istotne jest również zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy składnikami odżywczymi. FITcare dopilnuje żebyś już nie musiał sie o to martwić.
 • RunCare - dla biegaczy
  Bardzo ważnym elementem oprócz fizycznego przygotowania biegacza do startu jest odpowiednie zgromadzenie, a następnie wykorzystanie zasobów energetycznych oraz dostosowanie ilości i rodzaju przyjmowanych płynów. Dieta RunCare jest oparta na klasycznej, zbilansowanej, lecz z przewagą węglowodanów. Dlaczego? Przed długotrwałym wysiłkiem (treningiem) należy dostarczyć 400 do 600 ml płynu oraz węglowodanów, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu i poziom glukozy we krwi. Ilość węglowodanów dostarczanych w diecie długodystansowców powinna być wyższa, gdyż pozwala to na poprawę wydolności wysiłkowej. Zaleca się także ograniczenie spożycia tłuszczu. Tłuszcz zawarty w dobrze zbilansowanej diecie powinien dostarczać od 25% do 30% całkowitej wartości energetycznej
 • MOMCARE - dla kobiet troszczących się o zdrowie swoje i dziecka. Oferta MomCare dzieli się 3 etapy:
  • BabyCare - dla kobiet starających się o dziecko
   Dieta BabyCare to dieta dla Ciebie jeśli zaczęłaś myśleć o dziecku. Stosowanie diety BabyCare najlepiej zacząć już 3-4 miesiące przed rozpoczęciem starania się o dziecko. Poprzez prawidłową dietę, jakość węglowodanów, właściwe proporcje określonych składników i styl życia korzystnie wpłyniesz na płodność. Należy pamiętać także o tym, że niedożywienie przed ciążą oznacza gorszy rozwój łożyska, a biochemiczne niedobory witamin i składników mineralnych związane są z większym ryzykiem wad wrodzonych i wzrostem ryzyka przedwczesnego porodu lub poronienia. Stosując dietę BabyCare dostarczysz organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych i wyrównasz niedobory pokarmowe. W trakcie przygotowania do ciąży oprócz diety BabyCare wskazana jest wszelka aktywność fizyczna. W ten sposób udoskonalisz Twoją sprawność oraz siłę mięśni, co pomoże Ci uniknąć bólów kręgosłupa i stawów w czasie ciąży oraz dobrze przygotuje Cię do porodu.
  • MomCare - dla kobiet w ciąży
   Dieta MomCare została stworzona dla kobiet w ciąży. Ma ona szczególne zastosowanie podczas ciąży ze względu na ograniczoną możliwość farmakoterapii, po drugie w celu pokrycia wzrastającego zapotrzebowania na określone składniki, a także w celu zmniejszenia ryzyka powikłań oraz właściwego rozwoju płodu i później dziecka. Właściwa dieta w znaczący sposób wpływa na prawidłowy przebieg ciąży, obniżone ryzyko wystąpienia powikłań (m.in. nudności, zmęczenia, anemii, wahań nastroju, obrzęków, cukrzycy ciężarnych, stanu przedrzucawkowego), prawidłową masę urodzeniową dziecka oraz rozwój jego mózgu. Ponadto właściwe odżywianie oznacza dla Ciebie szybszy powrót do formy po porodzie
  • FeedCare - dla karmiących
   FeedCare to dieta idealna na etapie karmienia piersią. Nowonarodzone dziecko jest Twoim oczkiem w głowie. Należy więc zrobić wszystko, żeby je skutecznie chronić i dbać o jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Jednym z kluczowych czynników wpływających na rozwój dziecka jest mleko matki, to z kolei zależne jest od diety przez nią stosowanej. Laktacja to okres życia kobiety, w którym zmienia się zapotrzebowanie na składniki pokarmowe oraz możliwości uzupełniania niedoborów makro- i mikroelementów.  Dieta FeedCare oparta jest na klasycznej i zbilansowanej, z widocznie zwiększoną normą na witaminy A, E, C oraz witaminy z grupy B, szczególnie B12 czy kwas foliowy, które zapobiegają wadom wrodzonym. W trakcie karmienia piersią zwracamy szczególną uwagę na spożycie składników mineralnych takich jak wapń, żelazo czy magnez. Dieta FeedCare uwzględnia odpowiednie zapotrzebowanie energetyczne na białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy, składniki mineralne i płyny, zapewnia prawidłowy rozwój dziecka, a także zapewnia matce dobrą kondycję i zdrowie.
 • Inne - Stwórz własną dietę!
  Uprawiasz inne dyscypliny sportu? Jesteś na specyficznym etapie życia? Bez obaw! Prześlij nam szczegóły, a my przygotujemy i wycenimy dietę specjalnie dla Ciebie.